Prečo náhrada stravy?

Prečo náhrada stravy 1Možná si kladiete otázku, prečo vôbec existujú alternatívy bežného jedlá, ako je náhrada stravy WeFood GO MRP? Človek, ktorý konzumuje pravidelne pestrú a vyváženú stravu, bude pravdepodobne krútiť hlavou. Pokiaľ sa ale podívame na realitu, tento produkt svoje opodstatnenie má alebo ste si nikdy nekúpili bagetu na benzínke? Poďme sa teda pozrieť na tuto skupinu a zvlášť na náhradu stravy WeFood GO podrobne.

Pri vývoji tohto produktu sme sa nedívali len na pomery medzi bielkovinami, tuky a sacharidy ale brali sme ohľad i na prirodzené biológiu človeka a jeho potreby. Zamerali sme sa teda na vstrebateľnosť všetkých zložiek ako sú treba vitamíny, minerály či bielkoviny.

V čom sa podobné produkty líšia? Sledovaných faktorov môže byť niekoľko, v základu môžeme menovať tieto:

  1. Zdroj bielkovín – v minulom článku sme vám predstavili metodiku DIAAS, ktorá je najpokročilejšia metóda na hodnotenie kvality bielkovín. Z nej vyplýva, že i najkvalitnejší jednodruhový rastlinný proteín má približne o 30–40% nižší výdatnosť (vstrebateľnosť) ako mliečny proteín. Najvyšších hodnôt dosahoval natívny MPI, čo je práve zdroj proteínov vo WeFood GO. Proteín, ktorý tak plní štandardy výrobcu – tzn. maximálna kvalita, natívna forma, udržateľný zdroj.
  2. Zdroj sacharidov – WeFood GO MRP je zostavené tak, aby výrobca nemusel používať maltodextrín ako zdroj sacharidov. Štúdie, ktoré preukazujú jeho negatívny vplyv na organizmus, sme predstavili v príslušnom článku – skrátene má negatívny vplyv na vznik autoimunitných chorôb vr. Crohnovy choroby. Sacharidová zložka je tak zostavená za použitia ovsa, pohanky, ryže a isomaltulózy.
  3. Zdroj tukov – vyvážená zmes nasýtených a nenasýtených tukov – zdrojom sú obilniny, morská rasa (chlorella), kokosové mlieko, konopné semienko, slnečnicový lecitín či omega-3 pôvodom z rýb.
  4. Vitamínový a minerálny premix – pokiaľ budeme hodnotiť formu látok, výrobca stavia na čo najlepších využiteľných formách – oxidom sa snaží vyhýbať, používa tak organické varianty pre lepšiu vstrebateľnosť. Premix je ďalej obohatený o antioxidanty, enzýmy či argogeny.
  5. Prírodné aróma, prírodné farbiva, prírodné sladidlá – medzi farbivá, ktorá používa patria kakao, kurkumin, karamel (E150a) či chlorella. Pokiaľ chcete experimentovať, obstarajte si verziu naturál a k nej naše sladidlo erylite a rastlinné prášky. Jedná sa napr. o prášok z rajčín, ríbezle, pomaranče a mnoho ďalších. Z týchto práškov si tak pripravíte napríklad i džús, ich použitie je široké a fantázii sa medze nekladú. Skúšali ste napríklad náhradu stravy GO MRP ako rajčinovú polievku?
  6. Enzýmy – v produktu WeFood GO MRP používa výrobca tráviaci komplex Digezyme® – pokiaľ teda máte problémy s trávením, vadia vám v iných produktoch i zvyšková laktóza, tu nemusíte mať obavy, jedná sa o vysoko kvalitnú zmes enzýmov s radou funkcií, ktoré sme popísali v samostatnom článku vrátane grafov zmien obsahov pri rôznych teplotách.

Prečo dve verzie balenia tohto produktu? Hlavne predovšetkým kvôli praktickosti a efektívnosti – veľké balenie má najlepší pomer obal verzus produkt, cenovo tak jedna porcia vychádza na 1,86 EUR. Občas ale človek radšej siahne po jednotlivých porciách. Pokiaľ niekam cestujete, nech už autom, alebo treba na prechod hor, jednotlivé porcie sa lepšie používajú v samostatnom balení. Kto rieši expedičnú stravu, jedná sa o veľmi zaujímavou voľbu nech už z ohľadom zloženia a pomerov makro a mikro živín, tak i z hmotnostného hľadiska (100 g je cca 400 kcal).

Snáď sme vo stručnosti predstavili tento produkt a jeho použitie. Nehovoríme aby ste nahradili všetko jedlo pomocí náhrady stravy WeFood GO, pokiaľ ale hľadáte kvalitnú alternatívu, je pro vás náhrada stravy WeFood GO vhodnou voľbou. Obzvlášť taktiež preto, že v produktu nájdete iba kvalitné suroviny.