WPI – Natívny Srvátkový Proteínový Izolát

WPI (Whey Protein Isolate) Natívny Srvátkový Proteínový Izolát spracovaný metódou cross-flow ultrafiltráciou a mikrofiltráciou. Obsahuje viac ako 80% bielkovín, častejšie sa však u tohto typu proteínu stretneme s percentom okolo 90.

Obsahuje menšie množstvá tuku a laktózy. Je účinnejší než WPC, prechádza dlhším filtrovaním a procesom iónovej chromatografie. Je rýchlejšie vstrebateľný ako WPC. Nevýhodou je slabšia chuť, vďaka malému množstvu cukru a tuku. Rovnako aj obsahuje menšie množstvá vitamínov a minerálnych látok. Bohužiaľ za takúto čistotu proteínu a množstvo percent sa musí priplatiť. Proteín je vhodný do obdobia diét, rysovania a pred súťažou. Ideálna doba na užívaní je ihneď po prebudení a bezprostredne po tréningu.

Odporúčaná denná dávka: 30-120g. Odporúčaná jednorazová dávka 30-50g. Odporúčame miešať s vodou, do mlieka len v prípade, že si daného proteínu nevážite …

Nepleťte si sušenú srvátku a srvátkový izolát alebo hydrolyzát – sušená srvátka obsahuje okolo 12% bielkovín (a veľké množstvo cukru a tuku), koncentrát srvátkových bielkovín obsahuje 65-70% bielkovín, po zložitejšom výrobnom procese až 90% čistých srvátkových bielkovín (WPI, WPH). Dávkovanie musíte prispôsobiť vášmu dennému príjmu živín.

WPI 1

100% Natívny WPI 90 + DigeZyme 1kg

  • 100% natívny srvátkový izolát
  • Prírodné sladidla, farbiva a aróma
  • Obohatený o zmes enzýmov DigeZyme®
  • Pôvod Austrálie

 41,90 €